Akcie amerických bank patří od doby výprodejů na začátku měsíce k nejsilnějším titulům 16.2.18

Akcie amerických bank ve středu prudce posilovaly díky investorům sázejícím na to, že rostoucí inflace v USA posune vzhůru úrokové sazby a pomůže navýšit zisky bank. Ještě větší růst zisků analytici spojují se silným hospodářským růstem.

Bankovní podsektor indexu S&P 500 v průběhu středy posiloval o 2,5 % na nejvyšší úroveň od 5. února. Další 0,47 % přidal v průběhu čtvrtka.

V minulém týdnu přišel o 11,3 %. S&P 500 ztratil od rekordu z 26. ledna až 11,8 %. Investoři začali utíkat z trhů kvůli obavám, že inflace způsobí, že by Fed mohl urychlit zvyšování úrokových sazeb. Výprodeje se nevyhnuly ani bankovním titulům, přestože mnozí analytici zůstávají bankovnímu sektoru věrní a věří v jeho další posun vzhůru. Potenciální růst spojují s očekáváním vyšších zisků podpořených vyššími sazbami a solidním hospodářským růstem.

Dle analytika společnosti Barclays, Jasona Goldberga, mohou bankovní akcie ruku v ruce s ekonomickou expanzí, růstem sazeb a větší obchodní volatilitou i nadále pokračovat v posilování. Očekává se růst úrokových marží. Vzhledem k daňové reformě je možné očekávat nárůst úvěrové aktivity. Firmy mohou více peněz investovat do svého podnikání. Důvěra v americkou ekonomiku dosahuje vysoké úrovně.

Finanční tituly představují jedny z největších přírůstků pro akciový index S&P 500 s nárůstem o 2,3 %, což podpořilo rozsáhlejší cenovou rallye, a to i přes statistiku, které ukázala, že americké spotřebitelské ceny vzrostly v lednu více než se očekávalo.

Akcie JPMorgan Chase & Co od 8. února posílily již o 7,07 %. Akcie Bank of America a Wells Fargo ve stejném období přidaly 8,3 % a Citigroup si polepšila o 7,2 %.

Robert Černík, analytik

Zdroj: Barchart.com, Investing.com, Yahoo.com