Ceny ropy klesaly druhým dnem v souvislosti s přebytkem dodávek na trh 17.7.18

Ceny ropy klesaly druhým dnem v řadě, jelikož obavy z možného přerušení dodávek ustoupily do pozadí a investoři se nyní soustředí na potenciální škody a celosvětový dopad v důsledku obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou.

Futures ropy Brent dopoledne oslabovaly o 12 centů (0,2 %) na 71,72 USD. Futures ropy WTI klesaly o 17 centů (-0,3 %) na 67,89 USD.

Čína je stále přesvědčena, že v letošním roce dosáhne svého cíleného hospodářského růstu na úrovni 6,5 ​​%, a to navzdory možnému zesílení obchodních problémů se Spojenými státy v druhé polovině letošního roku. Oznámení přišlo den poté, co Čína zaznamenala mírně pomalejší růst HDP ve druhém čtvrtletí, než se očekávalo (viz. pondělní komentář na webu v sekci aktuality z trhu).

Mezitím se v Norsku zintenzivnil nátlak ropných dělníků, kteří hrozí odchodem, pokud nedojde k dohodě ohledně důchodových příspěvků poté, co zaměstnavatelé nereagovali na požadavky odborů na novou nabídku. Stávka, která začala minulé úterý, měla doposud jen omezený dopad na produkci ropy v Norsku, ale někteří odborníci varovali před případným zrušením pracovních smluv, pokud spor bude trvat měsíc a déle.

 

Slovák Vojtěch, PrimStock

 

Zdroj: Investing.com