Ceny zlata stoupají v důsledku zhoršující se krize v Argentině 5.9. 18

Cena zlata ve středu ráno vzrostla v důsledku pokračující měnové krize v Argentině, kterou ekonomové očekávají a která by mohla vést k recesi, slabšímu pesu a vyšší inflaci.

Futures na zlato s prosincovým termínem dodání vzrostly na burze Comex v New Yorku o 0,06 % na 1199,7 dolaru.

Měsíční průzkum agentury Bloomberg v úterý ukázal, že inflace v Argentině by měla na konci roku dosáhnout úrovně 40,3 %, což je vyšší než červencová prognóza, která činila 31,8 %. Očekává se, že peso bude do konce letošního roku obchodováno vůči americkému dolaru ve výši 41,9 za 1 USD, což je mnohem slabší výhled než předpokládaná hodnota 30,5 za 1 USD očekávaná během červencového průzkumu. Peso během letošního roku kleslo proti dolaru o 52 %.

S řadou rozvíjejících se trhů, včetně Argentiny, Turecka a Indonésie, které bojují s měnovými krizemi, se pravděpodobně zvýší poptávka po zlatě, které je široce považováno za bezpečný přístav.

Argentinská centrální banka v úterý prodala 3,5 miliardy devalvovaných pesos. Banka prodala od konce června 6 miliard.

Ve stejný den se argentinský ministr hospodářství Nicolas Dujovne setkal s Mezinárodním měnovým fondem (MMF), usilujíce o urychlení uvolnění pomocného balíčku ve výši 50 miliard dolarů. Ředitelka MMF Christine Lagarde vydala prohlášení, že v rozhovorech bylo dosaženo pokroku.

Také v úterý komoditní stratég pro Bloomberg Intelligenc Mike McGlone předpověděl, že schůzka FEDu, která se bude konat ve dnech 25.-26. září, bude mít pozitivní dopad na cenu zlata.

“ Očekávané zvýšení sazeb federálního rezervního fondu v září by mělo být pozitivní pro zlato, které by mělo najít podporu na hodnotě 1 165 dolarů za unci. Podíváme-li se, co zlaté ETF učinily během cyklu utahování federálních reserv, domníváme se, že se brzy budou zvyšovat ceny. “

 

Zdroj: Investing.com

Slovák Vojtěch, PrimStock