Další den a další nová historická maxima 4.10.17

Trhy v průběhu včerejšího dne znovu přidaly další body ke svým vítězným růstovým šňůrám s více zelenými šipkami směřujícími vzhůru a dalším kolem nových rekordních vrcholů!

Ekonomická data nadále ukazují na rostoucí ekonomiku, což lze vidět v mnoha ukazatelích, jako jsou počty zaměstnanců, spotřebitelský sentiment, výrobní a nevýrobní data, výdaje na výstavbu, prodeje vozidel a další.

Očekává se, že poptávka ve všech výše uvedených sektorech dále poroste.

Například, včerejší statistika prodeje vozidel v USA odhalila meziroční tempo růstu v minulém měsíci na úrovni 18,6 milionů prodaných kusů, což představuje zvýšení oproti předchozímu měsíci s 16,1 miliony a výhledem analytiků s 16,7 mil. Analytici uvedli, že se jednalo o nejsilnější měsíční výkon v posledních 12 letech! Motorem prodejů nových vozů se dle očekávání ukázala být potřeba nahradit hurikány zničená vozidla. Dle analytiků navíc není tomuto trendu ani zdaleka konec.

Pozitivně navíc vyzněl také výsledek včerejší statistiky Johnson Redbook indexu maloobchodních tržeb, dle kterého maloobchodní tržby v USA v průběhu září zaznamenaly meziroční růst o 4,1 %, o 0,1 % více oproti předešlému měsíci. Do letošního roku přitom hodnota 4 % nebyla překročena po dobu více než dvou let.

Zdá se tak, že věci pro americkou ekonomiku rozhodně vypadají dobře a vypadají dobře i pro americké trhy.

Robert Černík, analytik

Zdroj: Barchart.com, Investing.com