Evropské akcie klesají v důsledku obav z obchodní války 2.7.18

Evropské akcie otevřely pondělí obchodní seanci na nižších hodnotách, než skončily v závěru minulého týdne v obavách z obchodní války, kterou iniciují USA včele s prezidentem Donaldem Trumpem. Obavy plynou i z nesourodé situace ohledně koalice německé kancléřky Angely Merkelové.

Celoevropský akciový index STOXX 600 klesl zhruba o 1,2 procenta v 07:30 GMT stejně tak jako německý akciový index DAX. Ve stejnou dobu v Londýně finanční index FTSE100 oslaboval o 1,1 procenta. Britská společnost pro hazardní hry s názvem Playtech zveřejnila nejhorší výsledky ve své dosavadní historii a v reakci na zmíněné ztrácela dopoledne více než 20 %.

Za zmínku dnes stojí britská softwarová společnost Micro Focus International, jejíž hodnota akcí vzrostla o 3,3 % poté, co uvedla, že souhlasila s prodejem svého operačního systému SUSE soukromému kapitálovému fondu vedeného švédskou  EQT za 2,535 miliardy dolarů.

Akcie společnosti Vedanta Resources, jež patří do segmentu středně velkých podniků, vzrostly o více než 25 procent poté, co předseda společnosti Anil Agarwal souhlasil s dohodou o prodeji, která hodnotí důlní konglomerát na 2,3 miliardy liber.

Vojtěch Slovák, analytik

Zdroj: Investing.com