Globální ceny zlata stabilní, investoři vyčkávají nový posun v obchodních neshodách mezi USA a Čínou 9.4.18

Ceny zlata provází slabý pokles s tím, jak investoři vyčkávají čerstvý vývoj v souvislosti s obchodní roztržkou mezi USA a Čínou

V průběhu poslední obchodní seance minulého týdne, dříve, než posílilo o 0,5 %, zlato na spotovém trhu vyklesalo na týdenní minimum ve výši 1.321,67 dolarů za unci. Trh prozatím vůči denním komentářům a slovním přestřelkám jeví jisté známky rezistence.

Americký prezident Donald Trump v neděli uvedl, že očekává, že Čína odstraní své obchodní překážky a vyjádřil optimismus navzdory eskalujícímu obchodnímu napětí mezi dvěma největšími světovými ekonomikami. Trump ještě v průběhu čtvrtka vyhrožoval, že zvedne cla až o 100 miliard dolarů na čínský dovoz. Peking odpověděl, že je plně připraven reagovat s urputným protiúderem.

Mezitím zmírňující se napětí mezi USA a Severní Koreou tlumilo přitažlivost zlata, které se často používá jako uchovatel hodnot v době finanční nebo politické nejistoty. Dle včerejší zprávy americké administrativy Severní Korea poprvé připustila možnost projednat na setkání hlav obou států denuklearizaci Korejského poloostrova.

Dolar v pondělí mírní ztráty poté, co v minulém týdnu oslaboval kvůli znepokojení nad obchodním napětím mezi USA a Čínou a ekonomickým statistikám, které ukázaly, že americká ekonomika vytvořila v březnu nejméně pracovních míst za posledních 6 měsíců. Na druhou stranu růst mezd do jisté míry posvětil možnost dalšího růstu sazeb ze strany amerického Fedu.

Dle údajů americké CFTC manažeři fondů v týdnu končícímu 3. dubna okleštili objem čistých dlouhých pozic ve zlatě a současně zvýšili objem čistých krátkých pozic ve stříbře na nový rekord.

Analytický tým PrimStock

Zdroj: Investing.com