Kukuřice z pohledu medvědů 23.8.18

Nejaktivnější prosincový futures kontrakt na kukuřici pokračoval v průběhu včerejšího dne čtvrtým dnem v oslabování. Celkově v uvedené době na burze CBOT přišel o 13 centů, když středeční obchodní seanci uzavřel na 366,75 centech za bušl, těsně nad srpnovou supportní úrovní. Ta by mohla být v následujících dnech testována, jelikož sklizeň je již na dohled, a protože pondělní zpráva o vývoji plodin v USA ukázala, že až 68 % ve Spojených státech vyseté kukuřice je hodnoceno známkou dobrý až excelentní. To je díky dřívějšímu výsevu pro tuto dobu nad úrovní dlouhodobého průměru.
S ohledem na zmíněné je možné, že kukuřice v předstihu před začátkem sklizně v příštích týdnech otestuje hranici 350 centů za bušl a snad i nižší. Kukuřice se stále obchoduje pod 20 a 100denním klouzavým průměrem, což nám říká, že trend zůstává negativní a dlouhodobě neporušený. A přestože slabší dolar může představovat určitou formu supportu, hlavním problémem kukuřice zůstává více než dostatečný objem zásob v celosvětovém měřítku.
Před dvěma týdny americké ministerstvo zemědělství (USDA) ve své pravidelné měsíční zprávě uvedlo, že produkce v USA by měla dosáhnout 14,6 miliardy bušlů. To sice kvůli mírně menší oseté ploše v letošním roce není rekord, ale stále jde o vynikající výsledek.
Kukuřice nyní vstupuje do sezónního období nízké volatility s možností přetrvávání ztrát. Klasický medvědí trend, neboť trh s obilím se zdá být náchylný k opakovanému testování nedávných minim.
Robert Černík, PrimStock
Zdroj: Barchart.com