Kukuřici schází jakýkoliv prorůstový impulz 29.8.18

Druhým dnem v řadě pokračoval v průběhu včerejška na burze CBOT v oslabování nejaktivnější futures kontrakt na kukuřici. Ztráta o 5,25 centů jej posunula na nové šestitýdenní minimum 356,25 centů za bušl. Vypadá to tedy, že kukuřice má solidně našlápnuto k otestování nejbližší supportní úrovně 350 centů/bušl. Zároveň není možné vyloučit, že v průběhu sklizně by se mohla dotknout úrovní 325/300 centů za bušl.

Analytici společnosti Farm Futures věří, že v roce 2019 by ve Spojených státech mohlo být kukuřicí oseto až 90,8 milionu akrů, což by o 1,7 milionu překonalo letošní výsev. Tento faktor by, bude-li potvrzen, mohl prodloužit trvání současného medvědího trendu a znatelně stlačit cenu uvedené komodity na nová dlouhodobá minima.

Ceny kukuřice se i nadále pohybují pod klouzavým průměrem 20 a 100 dní a aktuální trend má namířeno prudce dolů. Dle posledních průzkumů již v USA uzrálo 10 % veškeré kukuřice a s ohledem na přívětivé počasí si rychlost zrání pravděpodobně udrží stávající tempo. Aktuálně je růst kukuřice v USA ve značném předstihu oproti dlouhodobému průměru a sklizeň by měla být zahájena přibližně za dva týdny. Současně se zvyšuje očekávání letošních výnosů, které nyní dosahuje 14,60 miliardy bušlů.

Robert Černík, PrimStock

Zdroj: Investing.com