Obchodníci v obležení smíšených pocitů 6.10.17

Valná část obchodníků, kteří se dnes věnují obchodování na akciových trzích, musí mít smíšené pocity. Globální politická krize vyvolaná katalánským hlasováním o nezávislosti na Španělsku způsobuje nestabilitu na indexech. Navíc, investoři určitě čekají na dnešní statistiky o pracovních místech v USA.

Asijské akcie vzrostly poté, co index SP500 zaznamenal opětovný vzestup, a to již osmým dnem v řadě. Obchodování bylo ovšem lehce utlumeno svátky v Šanghaji i Jižní Koreji.

Britský FTSE 100 získal 0,1 procenta a vzrostl na 7.518.11. Německý DAX vzrostl také 0,1 % na 12.976.67. Francouzský CAC 40 ztratil 0,2 procenta. Japonský Nikkei vzrostl o 0,3 procenta a index Hang Seng v Hongkongu vzrostl 0,2 %.

Důležitou dnešní zprávou je stání čtyř katalánských policistů a politických vůdců u soudu, kde probíhá výslech o nezávislém referendu, které Španělská vláda prohlásila za nezákonné. Dále má Španělská vláda svolat týdenní schůzi k projednání současné krize, která má negativní dopad na akciové indexy v regionu.

Dnes vyjdou důležité statistiky v USA, přičemž hlavním cílem pozornosti obchodníků bude statistika míry nezaměstnanosti v USA za měsíc září a statistika nárůstu počtu pracovních míst tamtéž. Očekává se vytvoření 100.000 nových pracovních míst – výsledek bude pravděpodobně negativně ovlivněn působením hurikánů v minulém měsíci. Míra nezaměstnanosti by dle očekávání analytiků mohla zůstat na úrovni 4,4 %, tedy nejnižší úrovni za posledních 16 let. Neméně důležité budou i proslovy jednotlivých představitelů Fedu, které by mohly poskytnout bližší vodítka k pravděpodobnosti prosincového růstu sazeb v USA.

Analytický tým PrimStock

Zdroj: Barchart.com, Investing.com