OBCHODUJTE S CFD KONTRAKTY

Obchodování s CFD na komodity představuje mezi začínajícími i profesionálními obchodníky oblíbený způsob investování, hodící se jak pro investiční strategie dlouhodobějšího charakteru, tak pro krátkodobé a rychlé intradenní obchody. Investování do komodit nabízí efektivní a věcný způsob uspořádání klientských portfolií a obchodních strategií klienta. Obchodovat můžete se šesti základními druhy komodit.

Obchodování s CFD na komodity, indexy, dluhopisy a akcie a investování do nich se může odlišovat od tradičního obchodování s akciemi, cennými papíry a dluhopisy. Více než jinde, jsou ceny těchto komodit silně ovlivňovány vývojem globálního hospodářství, tržními požadavky a technologickým pokrokem.

 

Contracts for difference - CFD kontrakty o vyrovnání rozdílů patří dlouhodobě k rychle se šířícím obchodním instrumentů posledních let. Investor, který obchoduje CFD kontrakt, chce vydělat na pohybu ceny aktiva, kterým může být měnový pár, akcie či komodita.

 

CFD jsou finanční deriváty, které umožňují investorům těžit z nárůstu nebo poklesu cen podkladových finančních instrumentů a jsou často používány ke spekulativním obchodům. CFD nepatří mezi burzovně obchodované produkty, nýbrž jsou klasifikovány jako mimoburzovní, tzv. OTC (Over The Counter).

 

Online obchodníci se čím dál více dívají na tento rychle se rozšiřující investiční produkt jako na účinný přístup k účasti na trhu a pružnější metodu obchodování oproti tradičnímu obchodování akcií, komodit a měn. Obchodování s CFD se děje za aktuální ceny na online obchodních platformách, a to bez prodlev, které jsou často spojeny právě s běžným obchodováním na burze. Odpadají činnosti zajišťované makléřem, tedy náklady.

CFD KONTRAKTY OBCHODOVATELNÉ PROSTŘEDNICTVÍM PARTNERA SPOLEČNOSTI NUNTIUS


KOMODITY


DLUHOPISY


INDEXY


Obchodování na Foreign Exchange (Forex) a s kontrakty o vyrovnání rozdílů (CFD) na zálohu přináší vysokou úroveň rizika. KLIKNĚTE ZDE , kde si přečtete varování ohledně všech rizik.

VŠEOBECNÉ INFORMACE

 • TYPY OBCHODNÍCH PŘÍKAZŮ
  CFD podporují všechny typy obchodních příkazů.
 • OBCHODNÍ HODINY
  S CFD je možné obchodovat podle obchodních hodin jednotlivých instrumentů. Obchodování začíná každou neděli v 21:00 GMT a končí v pátek v 21:00 GMT. Otevírání tržních příkazů a objednávání během denní přestávky není možné. .
 • SPREADY
  CFD spready jsou založené na burzovních spreadech příslušného instrumentu. Mohou se měnit v závislosti na tržních podmínkách. Vzhledem k nízké likviditě na globálních trzích mohou být mezi 22:00 GMT a 23:00 GMT rozšířeny spready u zlata, stříbra a ropy.
 • PŘEVOD MĚNY
  Hodnoty instrumentů, jejichž cena není vyjádřená v USD, zisk, ztráta a hodnota pipu budou okamžitě převedené online do USD. Například zisk v bodech dosažený v rámci CFD na DAX30 bude okamžitě převeden do USD podle v daný moment aktuálního kurzu EUR/USD.
 • OVERNIGHT ROLLOVER
  V případě pozic CFD, které zůstanou otevřené přes noc, je z účtu strháván poplatek anebo naopak na účet připsán credit, a to oproti velikosti pozice a v souladu s úrokovými náklady, stejně jako rozdílem úrokové sazby mezi příslušným produktem a měnou, v které obchod probíhá.

Upozornění: Platforma MT4 počítá rollover ve 21:00 GMT a poplatek/přeplatek je připsán resp. odepsán z obchodního účtu. Ve středu ve 21:00 GMT se rollover poplatky násobí třemi (x3) kvůli vyrovnání za nadcházející víkend.

Kompletní seznam platných rollover je k dipozici ZDE.