Rolls-Royce chystá rozsáhlou restrukturalizaci výrobních kapacit 18.6.18

Akcie společnosti Rolls-Royce Holdings Plc vzrostly poté, co britský výrobce tryskových motorů oznámil, že dojde ke snížení počtu o 4600 pracovních míst, což představuje zhruba 8,4% všech zaměstnanců. Toto snížení by mělo do roku 2020 vytvořit firmě úsporu v hodnotě 1 miliardy liber (1,3 miliardy dolarů).

V návaznosti na tuto zprávu akcie společnosti Rolls-Royce zaznamenaly největší dvoudenní vzestup od roku 2004. Jejich hodnota se během obchodní seance vyšplhala na londýnské burze až na úroveň 1010,5 pencí.

Londýnský letecký gigant patří mezi největší dodavatele turbín pro letecké společnosti Airbus a Boeing.

Hlavním důvodem tohoto propouštění je rozsáhlá restrukturalizace společnosti a zvyšující se náklady spjaté s častými opravami motorů resp. jejich součástí, které se opotřebovávají rychleji, než je jejich plánovaná životnost. Jedná se především o motory typu Trent 1000, které jsou montovány do letadel Boeing 787 Dreamliner či Airbus A380.

Mnozí mají název této společnosti spjatý s luxusními vozy s okřídlenou dámou na chladiči. Tato společnost pod názvem Rolls-Royce Motor Cars Ltd. spadá od roku 2000 pod automobilový koncern BMW.

Analytický tým PrimStock

Zdroj: Bloomberg.com