Růst ceny bavlny vzal dočasně za své 1.8.18

Cena bavlny stoupá také díky slabšímu americkému dolaru a počasí v Texasu, které zůstává suché. Trh se vzdal nejlepších denních hodnot, přesto ale uzavřel v horní polovině denního pásma. USDA ukázalo průměrný pokrok a určité zlepšení stavu v týdenních aktualizacích plodin po ukončení včerejší seance. Podmínky zůstávají obecně nepříznivé v Texasu, ale ne tak špatné jako v Deltě a jihovýchodě USA. Počasí se v Indii a Číně zlepšuje, neboť v Indii jsou hlášeny monzunové deště, které by měly přinést vláhu i do Číny. Monzun je aktivní v jižní a střední Indii a deště se nyní také pohybují na severozápadě Indie a Pákistánu. Trh funguje, jako by zprávy o špatném počasí byly součástí trhu. Pohyb na nové vrcholy může být nyní možný.

Noční zprávy: Delta bude tento týden převážně suchá a na jihovýchod USA se dostane suché počasí. Teploty by měly být téměř normální pro toto období. Teploty budou proměnlivé. Průměrná cena dle USDA je nyní 86,18 ct / lb.

Trendy v oblasti bavlny jsou smíchány s cíli 9000, 9040 a 9380 z prosince minulého roku. Suporty jsou na hodnotách 8860, 8720 a 8610, rezistence 9000, 9120 a 9220.

 

Vít Souček, PrimStock

 

Zdroj: Barchart.com