Setkání členů OPEC a údaje Baker Hughes o počtu aktivních vrtů v USA 20.4.18

Týdenní zpráva společnosti Baker Hughes o vrtných aktivitách v USA poskytne investorům čerstvý přehled o produkci a poptávce ropy v USA poté, co data v minulém týdne ukázala, že počet aktivních ropných vrtů ve Spojených státech rostl druhým týdnem v řadě.

Týdenní statistika aktivních vrtných zařízení představuje důležitý barometr pro vrtný průmysl a může sloužit jako ukazatel produkce ropy a poptávky po ropných službách.

Investoři budou dnes také sledovat výsledek společného zasedání ministerského monitorovacího výboru OPEC plánovaného na pátek, které by mělo potvrdit, že OPEC a jeho spojenci i nadále dodržují dohodu o omezování výroby.

Dohoda OPEC a některých nečlenských zemí včetně Ruska o snížení těžby téměř narovnala přebytek globálních dodávek ropy, které v březnu jen o 12 milionů barelů překročily úroveň pětiletého průměru, uvedla agentura Reuters s odkazem na zdroj obeznámený s touto záležitostí.

Květnové futures na WTI americkou lehkou ropu dnes po poledni mírně umazávají včerejší ztráty, když posilují o 19 centů na 68,48 USD za barel.

Robert Černík, analytik

Zdroj: Bachart.com, Inesting.com