SEZÓNNÍ CFD SPREADY

Sezónní spready mají kvůli jejich jednoduchosti v oblibě jak obchodníci začátečníci, tak zkušení tradeři, hledající na trzích sezónní v průběhu roku se opakující jevy. S použitím kombinace fundamentální a technické analýzy a historických cyklů jednotlivých trhů otevírají současně dlouhé a krátké pozice v CFD kontraktech na stejných či příbuzných komoditních trzích. Spread představuje rozdíl mezi cenami těchto kontraktů v tentýž moment. Díky tomu, že jsou obchody rozloženy napříč rozličnými trhy, nabízí se skutečně široká škála příležitostí k vytvoření si vlastních jedinečných obchodních spreadů.

Každý obchodník se na začátku každého měsíce může nechat inspirovat analýzami sezónních spreadů, které na stránkách PrimStock pravidelně uveřejňujeme. 

Pro jednoduché pochopení banálního principu fungování sezónních spreadů

Si stáhněte zdarma náš e-book:

Seznámení se sezónními spready

Komoditní spekulace lze charakterizovat jako jedno z potenciálně nejziskovějších legálních podnikání a při dodržení několika základních pravidel lze i malou investici proměnit během relativně krátké doby ve značné jmění.

Podívejte se, jak vypadá měsíční přehled analýz na sezónní spready

Stále si po přečtení ebooku nejste jisti, že všemu rozumíte?

ZAVOLEJTE NÁM

+420 234 768 018

NEBO PIŠTE NA

info@primstock.cz 

Pracovníci společnosti PrimStock jsou kdykoliv připraveni odpovědět na vaše dotazy a zbavit Vás vašich pochybností.

SPREADOVÉ OBCHODOVÁNÍ NABÍZÍ INVESTORŮM NEMALÉ VÝHODY

  • Ve stejné době je otevírána dlouhá i krátká pozice současně - hedging.
  • V porovnání s jednotlivými trhy nižší volatilitu. Pamatujte však, že se volatilita odvíjí také od zvoleného spreadu a aktuálního vývoje na trhu.
  • Nižší zálohy (margin) v případě futures = výše záloh bývá stanovována na základě rizikovosti trhů. Čím nižší volatilita, tím nižší bývají zálohy. CFD spready je obvykle možné obchodovat s přibližně o 60% menšími marginy, než které by byly potřeba v případě jednotlivých kontraktů.
  • Větší diverzifikace = nižší zálohy Vám dávají možnost se stejným objemem finančních prostředků více rozložit vaše investiční portfolio. Tím snižujete rizikovost vašeho portfolia a současně částečně eliminujete pravděpodobnost, že v případě opačného vývoje přijdete o celou Vaši investici.
  • Časově nenáročná forma obchodování = jelikož nejde o intradenní formu, jsou spreadové obchody a především pak sezónní spready otázkou několika minut denně.

NEVÝHODY

  • V rámci spreadových obchodů stejně jako jinde na kapitálových trzích podstupujete značné RIZIKO ztráty.
obrázek burza
obrázek obsah

CHCETE SE DOZVĚDĚT JAK SEZÓNNÍ SPREADY CO NEJLÉPE VYUŽÍT PRO VÁŠ VLASTNÍ PROSPĚCH, PŘÍPADNĚ JAK SI OTEVŘÍT OBCHODNÍ ČI DEMO ÚČET?
ZAVOLEJTE NÁM, NAPIŠTE NÁM ZPRÁVU ČI VYPLŇTE KRÁTKOU NEZÁVAZNOU REGISTRACI NÍŽE.

Obchodování na Foreign Exchange (Forex) a s kontrakty o vyrovnání rozdílů (CFD) na zálohu přináší vysokou úroveň rizika. KLIKNĚTE ZDE , kde si přečtete varování ohledně všech rizik. Analýzy uveřejňované na stránkách PrimStock jsou odebírány z nezávislého webu kapitalove-analyzy.cz