Slabší dolar pomáhá zlatu v růstu 27.11.17

Zlato na burze Comex dnes po pátečním poklesu posiluje. Růstem zmíněný drahý kov reaguje na rostoucí znepokojení ohledně nízké úrovně inflace v USA a možnými důsledky pro politiku úrokových sazeb Federálního rezervního systému, což se dohromady negativně podepisuje na síle amerického dolaru.

Nejaktivnější prosincový futures kontrakt na newyorské burze Comex v odpoledních hodinách roste o 5,95 USD (0,46 %) na 1293,25 USD za unci.

Sentiment u dolaru zůstává zranitelný poté, co v minulém týdnu středeční minuty z listopadového setkání Federálního rezervního úřadu ukázaly, že se někteří představitelé domnívají, že inflace zůstane pod dvouprocentním cílem banky déle, než se dříve očekávalo. Dříve v průběhu minulého týdne předsedkyně Fedu Janet Yellenová uvedla, že ji inflační výhled příliš nepřesvědčuje.

Zatímco obchodníci stále převážně počítají s prosincovým růstem sazeb, výhled pro rok 2018 je obestřen nejistotou.

V hledáčku pozornosti obchodníků i nadále zůstává potenciál plánu daňové reformy v USA. Prezident Donald Trump se v úterý v minulém týdnu setkal s republikánskými senátory, aby společně prodiskutovali úsilí strany protlačit návrh daňové reformy.

U.S. dolar index, poměřující sílu dolaru vůči váženému koši šesti hlavních světových měn, v odpoledních hodinách ztrácí 0,08 % na 92,66, nejnižší úroveň od letošního 26. září.

Robert Černík, analytik

Zdroj: Barchart.com, Investing.com