Slabý dolar pomohl zlatu k týdennímu maximu 4.7.18

Ceny zlata ve středu v souvislosti se slabým dolarem posilují na týdenní maximum. Futures na zlato se srpnovým termínem dodání na burze v New Yorku krátce po deváté v elektronickém obchodování přidávají 0,63 % na 1.261,40 dolarů za unci.

Americký dolar index poměřující americkou měnu vůči koši šesti hlavních světových měn v úterý oslabil o 0,1 %. Aktiva denominovaná v dolaru, jako je zlato, jsou citlivá na pohyby dolaru. Jeho oslabení činí zlato levnějším pro držitele cizích měn, což má pozitivní vliv na poptávku po drahých kovech.

Obavy z obchodní války zůstávají v centru pozornosti, neboť obchodníci vyhlížejí termín 6. července, kdy mají vstoupit v platnost americké obchodní tarify na čínské zboží v hodnotě 34 miliard dolarů. V reakci na zmíněné Čína oznámila, že zavede stejná dovozní cla na americké výrobky v identické dolarové hodnotě.

S ohledem na zhoršující se výhled růstu úrokových sazeb v USA by zlato dle mnoha analytiků mohlo mít nyní potenciál návratu zpět na úroveň kolem 1.300 dolarů za unci. Podobně jako zlato dnes posiluje i stříbro, a to o 0,67 % na 16,150 dolarů za unci.

Obchodování v USA je v průběhu dnešního dne kvůli americkému svátku Den nezávislosti vesměs utlumené (kromě zkráceného elektronického obchodování). Pozornost investorů se v tomto týdnu upírá k Fed Minutes z červnového zasedání Federálního rezervního systému a pátečním statistikám o zaměstnanosti v USA.

Robert Černík, analytik

Zdroj: Investing.com