KOMODITY

Na našich internetových stránkách naleznete kromě jiného hodnotného obsahu oblíbené ebooky s investičním či vzdělávacím zaměřením, jejichž přečtení by mělo představovat první krok každého začínajícího obchodníka. Na stránce youtube máte k dispozici video kanál profesionálního tradera pod názvem INVESTIČNÍ DENÍK PRIMSTOCK postavený na inovativním přístupu k aktuálnímu dění na komoditních trzích. 

Uveřejňujeme pro Vás aktualizované přehledy reálných investičních možností a obchodních příležitostí. Jako jediní Vám nabízíme k prostudování celou historii investičního seriálu s kompletní technickou analýzou a odpovídajícím money managementem.  

Ropa, benzín, platina, zlato, pšenice, kukuřice, káva a další představují suroviny, jež nás i Vás přímo či nepřímo obklopují na každém kroku. Naučte se je kromě vlastního blahobytu využívat pro generování zisku!

 

TRHY ROZDĚLUJÍ KOMODITY DO NĚKOLIKA HLAVNÍCH SKUPIN

 • ENERGIE
  ropa WTI, ropa Brent, zemní plyn, benzín
 • ZRNINY A OLEJNINY
  kukuřice, pšenice, sójové boby, rýža aj.
 • MASA
  vepřové půlky, hovězí na porážku / na výkrm
 • KOVY
  zlato, platina, paládium, stříbro, měď, hliník
 • POTRAVINY
  cukr, káva, pomerančový koncentrát, kakao
 • PRŮMYSLOVÉ KOMODITY
  bavlna

Nejčastěji jsou komodity obchodovány formou tzv. CFD kontraktů, které oproti futures nepředstavují pro dodavatele závazek v budoucnu dodat určitou komoditu v předem specifikované kvalitě, za předem stanovenou cenu, v předem určeném čase a standardizovaném množství a na druhé straně pak pro odběratele nepředstavují závazek takovou komoditu odebrat. Což je značná výhoda. S CFD kontrakty lze snadno obchodovat na finančních trzích a skrze tzv. pákový efekt nabízejí možnost spekulovat na růst či pokles té či oné komodity.                        Analýzy uveřejňované na stránkách PrimStock jsou odebírány z nezávislého webu kapitalove-analyzy.cz

MEZI VÝHODY OBCHODOVÁNÍ S CFD NA KOMODITY MŮŽEME ZAHRNOUT

 • Možnost využití pákového efektu a profitování i z malých pohybů cen
 • Možnost vydělávat na poklesu u růstu cen
 • Možnost obchodovat se zlatem, ropou, kukuřicí či pšenicí, dluhopisy a akciovými indexy
 • Velká likviditu trhu

JAKO NEVÝHODY JE TŘEBA VZPOMENOUT

 • Komodity jako takové často podléhají zvýšené volatilitě trhu a tedy i zvýšenému riziku
 • Obchodovaním s komoditami můžete vydělat, ale současně vždy podstupujete i nemalé riziko ztráty
obrázek obsah 15

V RÁMCI INVESTIC MŮŽETE SPEKULOVAT NA POKLES I NA RŮST CENY

Cílem každého nákupu i prodeje CFD kontraktu je dosažení zisku. Celé to funguje velmi jednoduše. Pokud investor očekává, že kurz (cena) poroste, snaží se levně nakoupit, aby mohl následně vydělat prodejem za vyšší cenu. Stejně to funguje i naopak, kdy se s předpokladem, že cena CFD bude klesat, snaží draze prodat, aby pak uzavřel profit z obchodu nákupem za nižší cenu. Zisk nebo ztráta se pak vždy rovná rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou komodity.

CO JE PÁKOVÝ EFEKT - FINANČNÍ PÁKA

Obchodování s CFD probíhá pomocí takzvané finanční páky. Ta může představovat pro investora určitou výhodu, jelikož může kontrolovat několikanásobně větší objem aktiv, než činí jeho vlastní kapitál. Na druhé straně představuje finanční páka dvousečnou zbraň, jelikož Váš zisk nebo ztráta plyne vždy z celého objemu kontraktu. Můžeme tedy říci, že s pomocí páky pro vás každý pohyb ceny CFD může znamenat vyšší procentní zhodnocení, ale také riziko vyšší ztráty v případě opačného vývoje.

OBCHODOVÁNÍ CFD NA KOMODITY

Každý den přináší na CFD trzích nové a zajímavé investiční příležitosti. Inspiraci na stránkách PrimStock můžete využít k vašemu prospěchu! Na stránkách PrimStock naleznete analýzy na rozsáhlou škálu komodit, akcií, měn i finančních derivátů. Zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti burzovních obchodů jsou vždy připraveni Vám po technické stránce poradit, abyste mohli co nejlépe dosáhnout Vámi vytyčených investičních cílů. 

 • Možnost pohodlně zadávat pokyny online či profesionální pomoc na Trading desku obchodníka
 • Smluvní dokumentace v českém jazyce
 • Vaše peníze jsou uloženy na účtu, který je veden na vaše jméno a je oddělen od financí brokera a jiných klientů

Obchodování na Foreign Exchange (Forex) a s kontrakty o vyrovnání rozdílů (CFD) na zálohu přináší vysokou úroveň rizika. KLIKNĚTE ZDE , kde si přečtete varování ohledně všech rizik. Analýzy uveřejňované na stránkách PrimStock jsou odebírány z nezávislého webu kapitalove-analyzy.cz