Události, které by neměly uniknout pozornosti obchodníků 12.10.17

Údaje o inflaci v USA v hledáčku pozornosti obchodníků

Účastníci finančních trhu dnes očekávají zveřejnění údajů o velkoobchodní inflaci, hledajíce známky zlepšení ekonomiky USA. Výsledky naplňující očekávání analytiků nebo výsledky lepší by mohly dále zvednout očekávání prosincového růstu úrokových sazeb v USA.

Analytici očekávají za srpen růst inflace velkoobchodních cen o 0,4 %, měřeno indexem cen výrobců, ve srovnání s růstem o 0,2 % v předchozím měsíci.

Po zveřejnění údajů o inflaci se pozornost investorů obrátí k měnové politice. Projevy členů FOMC, Brainarda a Powella, by mohly nabídnout pohled do uvažování FEDu o možnostech zpřísnění měnové politiky.

V průběhu včerejšího dne americký dolar vůči koši šesti hlavních světových měn silně oslabil poté, co zápisy z jednání FOMC ukázaly, že množství členů dále vyjadřuje obavy, že se zpomalení trendu inflace jeví jako méně přechodné, než se dříve předpokládalo. Někteří by rádi zvyšování sazeb v prosinci tohoto roku přesunuli na příští rok.

EUR/USD

Po dva dny trvajícím růstu dnes tento měnový pár v očekávání dnešního, v letošním roce již čtvrtého, projevu prezidenta ECB vydává cestou mírného poklesu. Zdá se tak, že analytici neočekávají přespříliš jestřábí projev. Ačkoliv jsme v posledních dnech od členů ECB svědky prohlášení, dle kterých by ECB mohla v dohledné době začít utahovat kohoutky fiskálních stimulů, zůstává otázkou, jestli ve svém projevu Mario Draghi nabídne trhům vodítko, kdy bychom se jej mohly dočkat. Draghiho projev nicméně provází rostoucí očekávání, že ECB brzy oznámí plány na zužování svého programu měnových stimulů. EUR/USD dnes mírně oslabuje z úrovně více jak dvoutýdenního maxima o 0,03 % na 1.18544.

H1 Rezistence: 1.18672, 1.18790. H1 Supporty: 1.18389, 1.18001.

Analytický tým PrimStock

Zdroj: Bloomberg.com, Investing.com, Barchart.com