Ranní zamyšlení_Události, které by neměly uniknout pozornosti obchodníků 24.10.17

Euro ve vleku údajů z eurozóny

Euro bude v průběhu úterního dne v hledáčku investorů, protože obchodníci očekávají zveřejnění statistik o průmyslové výrobě a sektoru služeb, fungujících jako barometr ekonomického zdraví eurozóny.

Očekává se, že index nákupních manažerů v eurozóně odhalí za říjen (oproti zářijovým 58,1 bodům) mírný pokles na 57,8 bodů. Průmyslová výroba v průběhu září rostla nejrychlejším tempem za posledních 6 let.

Ekonomové předpovídají, že výsledek v sektoru služeb zůstane stabilní na úrovni 55,6.

Obě statistiky předcházejí jen o pár dní čtvrteční jednání Evropské centrální banky. Rostou očekávání, že centrální banka oznámí plány na zahájení redukce masivního programu měnových stimulů.

Po včerejším neutrálním dni dnes měnový pár EUR/USD v očekávání solidních výsledků mírně posiluje o 0,10 % na 1,1761.

Makrodata v USA

Účastníci trhu v průběhu dnešního dne očekávají zveřejnění dvou ekonomických zpráv, které mohou nabídnout další známky týkající se síly americké ekonomiky, a to před údaji o HDP v USA, jež budou zveřejněny v průběhu pátečního dne.

Předběžně se v rámci nevýrobní ekonomické aktivity v USA za říjen očekává, že tento sektor opětovně vykáže růst. Ekonomové očekávají říjnový výsledek na úrovni 55,6 bodů, oproti zářijovým 53,1 bodům.

Stejně tak obchodníci očekávají, že index nákupních manažerů v sektoru průmyslové výroby potvrdí pokračování pozitivního růstového trendu poté, co v srpnu hurikány negativně ovlivnily výsledky tohoto sektoru.

V předstihu před pátečními údaji o HDP se americký dolar vydává cestou zisků vůči konkurenčním měnám, a to v reakci na známky pokroku v oblasti daňové reformy a rostoucí víru investorů v prosincové zvyšování sazeb v USA ze strany Fedu.

Síla zlatých býčích obchodníků by se mohla vytratit

V průběhu pondělní seance americký dolar ubral něco ze svých předešlých zisků, což se projevilo zvýšenou aktivitou býčích obchodníků ve zlatě a drahé kovy uzavřely obchodování v pozitivním teritoriu.

Nicméně, je třeba pečlivě sledovat pohyby cen zlata, a to v souvislosti s nedávnými připomínkami globálních analytiků upozorňujících na možné pokračování sestupných tendencí zlata, které by mohly být reakcí na snahy globálních centrálních bank zpřísnit svou měnovou politiku.

Je tak možné, že zlato bude v nadcházejících dnech klesat níže a není vyloučen návrat k dolní hranici dlouhodobého obchodního kanálu na úrovni 1.250 USD/unce, přičemž hlavní protiváhu bude v tomto případě představovat klíčová rezistence v oblasti kolem 1.300 USD/unci.

Analytický tým PrimStock

Zdroj: Barchart.com, Investing.com