Ztráty zlata se prohlubují pátým dnem v řadě 19.7.18

Futures na zlato se srpnovým termínem dodání dnes pokračují v oslabování pátým dnem v řadě. V průběhu včerejšího dne srpnové futures ztratily 2 USD na 1225 USD za unci a posílily intenzitu medvědího pohybu cen. Dle analytiků existuje stále dostatek místa pro přiblížení k 1200 dolarům za unci.

Celý sektor drahých kovů prochází již několik dní trvajícím rozkladem a s dolarem posilujícím v průběhu včerejšího dne o dalších 35 bodů, mizí důvody jej vlastnit.

Ceny zlata se obchodují daleko pod 20 a 100 denním klouzavým průměrem, který říká, že krátkodobý trend směřuje k jihu a pokud je prolomena hranice 1200 USD za unci, mohli bychom se dočkat testování loňského minima kolem 1125 dolarů za unci.

Akciové indexy NASDAQ 100 a Russell 2000 v průběhu včerejšího dne dosáhly nových historických maxim, protože jsou to akcie kam nyní míří všechny peníze investorů a ne zlato. Tento trend by mohl pokračovat v průběhu zbytku roku 2018. Komoditní trhy jsou v současné době extrémně slabé v důsledku rostoucí nejistoty kolem dalšího vývoje trumpových tarifů.

Robert Černík, PrimStock

Zdroj: Barchart.com